2018-10-24

APARTAMENTY NAD MORZEM | SPRZEDAŻ i DARMOWE KONSULTACJE

 

Korzystna sytuacja gospodarcza w naszym kraju, polepszająca się sytuacja materialna Polaków oraz coraz większa świadomość konieczności inwestowania w przyszłość, napędzają rynek nieruchomości w naszym kraju. Polacy od wielu lat chętnie inwestują w mieszkania, działki, lokale usługowe, a w ostatnim czasie również w apartamenty nad morzem. Sprzedaż tego typu nieruchomości stanowi coraz większą część wszystkich przeprowadzanych transakcji na rynku nadmorskim. Województwo zachodniopomorskie oraz pomorskie posiadają na swoim terenie zdecydowanie największą ilość inwestycji w których można kupić apartamenty. Zarówno rynek wtórny, jak i rynek pierwotny jest tam bardzo mocno rozwinięty, oferując potencjalnym klientom apartamenty w nowoczesnych apartamentowcach, aparthotelach, condohotelach z pełną infrastrukturą towarzyszącą w postaci basenu, strefy wellness, sali fitness oraz sali zabaw dla dzieci. Najbardziej pożądane przez inwestorów to te apartamenty z bezpośrednim widokiem na morze w pierwszej linii zabudowy od plaży i chyba każdy, kto chciałby zainwestować nad morzem w apartamenty wakacyjne marzy o zakupie takowego. Jednak nie jest to takie proste, gdyż tego typu lokale w przypadku rynku pierwotnego są jednymi z pierwszych, które są rezerwowane, a na rynku wtórnym właściciele posiadający apartamenty z widokiem na morze rzadko decydują się na ich sprzedaż. Aczkolwiek przy odrobinie szczęścia oraz cierpliwości i wytrwałości można, jak najbardziej kupić wymarzony apartament z pięknym widokiem na Bałtyk.

Chciałbyś zainwestować w apartament nad morzem? Skonsultuj jego zakup z nami. Posiadamy odpowiednie doświadczenie oraz aktualne informacje z rynku nieruchomości nadmorskich. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą apartamentów na sprzedaż nad morzem, którą możesz znaleźć tutaj

 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o naszej firmie możesz przejść do zakładki "O NAS".

 

 

Kołobrzeg - Perła Bałtyku w Zachodniopomorskiem

Kołobrzeg jest to największa miejscowość w województwie Zachodniopomorskim, którą co roku odwiedza bardzo duża grupa turystów zarówno tych z Polski jak i z zagranicy.  Infrastruktura noclegowa, która jest tutaj bardzo mocno rozwinięta pozwala potencjalnemu turyście przebierać w ofertach – liczne hotele, pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne w sezonie wakacyjnym mogą pochwalić się prawie stu procentowym obłożeniem. Okres wakacyjny 2018 przełamał stereotypy o tym, że Morze Bałtyckie jest zimne, a pogoda brzydka. Lato było gorące i słoneczne, a temperatura wody w morzu zachęcająca do częstych kąpieli. Kołobrzeg jako miejscowość całoroczna „żyje” nie tylko samym sezonem – dzięki takim platformom rezerwacyjnym jak Booking, Airbnb, czy Tripadvisor oraz firmom specjalizującym się w wynajmie krótkoterminowym z oferty noclegowej w mieście korzystają turyści również w okresach poza sezonowych, gdyż aby wypocząć, zrelaksować się i spędzić miło czas wcale nie trzeba przyjechać nad morze tylko latem.  Jesienią, zimą i wiosną Kołobrzeg jest równie piękny i interesujący!

 

Apartamenty na sprzedaż i kupno | skala rynku lokalnego.

Rynek nieruchomości w Kołobrzegu i okolicach jest bardzo zróżnicowany, a osoby, które chciałyby tu zainwestować bez problemu znajdą coś dla siebie – mieszkania, domy, działki, lokale usługowe to jedne z wielu dóbr, które są do kupienia w mieście. Bez wątpienia w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskały apartamenty w Kołobrzegu. Sprzedaż i kupno tego typu nieruchomości wymaga znajomości lokalnego rynku. Zlokalizowanych jest tutaj kilkadziesiąt inwestycji apartamentowych, z których każda charakteryzuje się innymi parametrami. Dlatego przed zakupem polecamy skontaktować się z którąś z firm lokalnych, które w swojej ofercie posiadają apartamenty na sprzedaż. Kołobrzeg jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem w której warto inwestować. Decydując się na ulokowanie własnych oszczędności właśnie tutaj dokonujesz właściwego wyboru. Zakupiony apartament możesz przeznaczyć na własne cele urlopowe lub oddać go pod wynajem jednej z firmy specjalizujących się w wynajmie wakacyjnym i czerpać z niego dodatkowe korzyści finansowe, a za kilka lat ze względu na ciągły wzrost wartości nieruchomości, sprzedać z zyskiem. Minimalne ryzyko, maksymalne korzyści!

 

STREFY INWESTYCYJNE W KOŁOBRZEGU.

Miasto Kołobrzeg pod względem inwestycji apartamentowych można podzielić na trzy strefy: zachodnią, uzdrowiskowąi wschodnią. W każdej z tych stref znajdziemy apartamenty na sprzedaż, jednak każda z nich charakteryzuje się inną ofertą. Strefawschodnia jest zdecydowanie najbardziej prestiżowa. Jest to jedyna część Kołobrzegu, w której można kupić apartamenty z bezpośrednim widokiem na morze i zachód słońca. W "samym sercu" części wschodniej zlokalizowany jest Marine Hotel***** & Ultra Marine. Za nim znajduje się apartamentowiec Olympic Park, a obok takie obiekty jak Seaside Park oraz hotel Arka Medical Spa z obrotową kawiarnią na XI piętrze. Paredziesiąt metrów dalej na zachód zlokalizowany jest Diune Hotel ***** & Resort. W każdej z tych inwestycji jest możliwość zakupu apartamentów, a ceny zaczynają się od 11 000 zł do nawet 30 000 zł za m2. Strefa uzdrowiskowa jest zdecydowanie najbardziej rozległą strefą ze wszystkich trzech, a na uwagę zasługują tu takie inwestycje jak: hotel AQUARIUS SPA*****, Zielone Tarasy, hotel Diva**** Spa, OSW Olymp, Bliżej Morza oraz Sand Hotel****. W części tej ceny apartamentów kształtują się na poziomie 8 000 zł – 18 000 zł za m2. Strefa zachodnia w ostatnich latach mocno się rozwinęła i rozwijać się będzie, a za kilka lat powinna połączyć się z miejscowością Grzybowo, dzięki czemu powierzchnia Kołobrzegu jeszcze bardziej się powiekszy.  Na uwagę w tej części zasługują takie inwestycje jak: Osiedle Jantar, Osiedle Polanki, Polanki Park, Osiedle Bursztynowe, Sun & Snow Resort Kołobrzeg oraz hotel Baltic Plaza****. Ceny apartamentów w tej strefie zaczynają się od 8 000 zł  do nawet 15 000 zł za m2. 

 

Apartamenty w Kołobrzegu | doskonała lokata na przyszłość.

Ciekawych i pięknych miejsc w których można zainwestować w apartamenty jest w Polsce bardzo wiele, ale bez wątpienia jednym z nich jest miasto Kołobrzeg. Apartamenty na sprzedaż cieszą się obecnie dużą popularnością i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Jeśli przeanalizujemy cały pas nadmorski to prawie w każdej miejscowości znajdziemy inwestycję apartamentową, która albo została już zbudowana i funkcjonuje albo jest w trakcie budowy. Nie inaczej jest w Kołobrzegu, gdzie wciąż rośnie liczba nowych apartamentowców i condohoteli. Powstają coraz to nowocześniejsze budynki z pełną infrastrukturą towarzyszącą w postaci restauracji, kawiarni, strefy wellness i spa, basenu, sali fitness, czy sali zabaw dla dzieci, dzięki czemu liczba turystów zainteresowanych odkrywaniem miasta rośnie, a to pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość i mieć nadzieję, że Kołobrzeg ze swoimi atrakcjami w postaci: Latarni Morskiej, Molo, Portu Morskiego, Portu Jachtowego, Katedry, Ratusza Miejskiego i wielu innych, utrzyma pozycję nr 1 wśród wszystkich miejscowości nadmorskich województwa Zachodniopomorskiego. 

 

 

Zainteresowany zakupem apartamentu w Kołobrzegu? Zapoznaj się z naszą ofertą tutaj!

 

Jeśli planujesz sprzedaż swojego apartamentu nad morzem, możesz przejść do zakładki "SPRZEDAJ" i sprawdzić dlaczego warto zrobić to z nami. 

 

Mielno - Miejscowość z potencjałem inwestycyjnym. 

 

Mielno jest to popularna miejscowość nadmorska w województwie Zachodniopomorskim, zlokalizowana w bliskiej odległości od Koszalina. Miejscowość, którą jeszcze można określić mianem typowo sezonowej, choć sytuacja zmienia się tu z roku na rok, a do Mielna zaczynają przyjeżdżać turyści również w okresach poza sezonowych. Liczba luksusowych miejsc noclegowych dynamicznie wzrasta, co ma ogromny wpływ na zainteresowanie Mielnem przez potencjalnych odwiedzających. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w ciągu kilkunastu minut możemy znaleźć się w Koszalinie, który, jako miasto całoroczne jest w stanie dostarczyć dodatkowych atrakcji oraz rozrywki. 

 

Apartamenty wakacyjne | motor napędowy Mielna.

 

Dotychczas miejscowość słynęło przede wszystkim ze swojej bogatej oferty życia nocnego, ale sytuacja może się niebawem zmienić na co wpływ mogą mieć apartamenty w Mielnie. Sprzedaż tego typu nieruchomości znacząco wzrosła tu w ostatnich latach, a duża w tym zasługa Firmus Group. Firmy, która od wielu lat konsekwentnie realizuje swój plan, budując kolejne inwestycje apartamentowe w Mielnie.  Zrealizowali już takie projekty jak: niesamowity DUNE Resort, Kompleks Rezydencja Park, Tarasy oraz Molo Park, a w realizacji i planach są już kolejne. Firmus Group nie jest jedyną firmą, która doceniła walory i potencjał miejscowości Mielno. Apartamenty na sprzedaż mają w swojej ofercie również inne inwestycje takie jak: Jantaris, Enklawa Mielno oraz kilka innych. Chcąc zainwestować w Mielnie w apartament w atrakcyjnej lokalizacji, trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie od 8 000 zł do nawet 30 000 zł za m2. Miłośnicy patrzenia na morze oraz zachody słońca, przy odrobinie szczęścia mogą kupić tu luksusowe apartamenty z widokiem na morze. Miejscowość posiada również bogatą i urozmaiconą ofertę gastronomiczną z licznym kawiarenkami i restauracjami położonymi na Promenadzie oraz w jej okolicy.  

 

Inwestycja w apartamenty? Mielno ma argumenty. 

 

Nie zdziwiłby nas fakt, jeśli w niedalekiej przyszłości Mielno zmieni się w naprawdę luksusowe miejsce na mapie Polski, a zrealizowanych tu inwestycji będą mogły pozazdrościć inne miasta nadmorskie. Mielno jest miejscowością, którą warto rozważyć pod kątem ulokowania własnych oszczędności, gdyż wielki potencjał, jaki tu drzemie wraz z ogromnymi możliwościami, dają poważne argumenty do tego, aby inwestować tu własny kapitał w apartamenty nad morzem. Wygląda na to, że głównym motorem napędowym lokalnego rynku będą apartamenty na sprzedaż. Mielno dzięki dynamicznemu rozwojowi, spowoduje wzrost wartości tamtejszych nieruchomości, co usatysfakcjonuje wszystkich inwestorów, którzy zdecydują się kupić tu apartament.

 

Chcesz kupić apartament w Mielnie? Sprawdź naszą ofertę tutaj!

 

Rozważasz zakup apartamentu nad morzem? Przejdź do zakładki "KUP" i przekonaj się dlaczego warto zrobić to z naszą pomocą. 

 

Apartamenty nad morzem sprzedaż

 

 

Międzyzdroje Gwiazd. Dlaczego inwestować tu w apartamenty?

 

Międzyzdroje są drugim po Kołobrzegu pod względem popularności miastem nadmorskim zlokalizowanym w zachodniej części województwa Zachodniopomorskiego. Znane są przede wszystkim z corocznej imprezy rozrywkowej - Europejskiego Festiwalu Gwiazd oraz pięknej piaszczystej plaży. Co roku Międzyzdroje odwiedza duża rzesza turystów, zarówno tych z Polski jak i z zagranicy. Miejscowość jest bardzo popularna w szczególności w sezonie, co ma wpływ na prawie 100% obłożenie tamtejszych miejsc noclegowych. Międzyzdroje to również doskonałe, miejsce do spędzenia urlopu w okresach posezonowych, w których ilość turystów jest mniejsza, co sprzyja bezstresowemu wypoczynkowi nad morzem. Miejscowość z roku na rok coraz bardziej się rozwija i wygląda na to, że wszystko co najlepsze dopiero przed nią.

 

Apartamenty w Międzyzdrojach | pewna inwestycja nad morzem.

 

Lokalny rynek noclegowy zdominowany jest przez pensjonaty oraz apartamentowce. O ile w przypadku tych pierwszych raczej w najbliższych latach nie powiększy się znacznie ich ilość, o tyle ilość apartamentowców w Międzyzdrojach w najbliższym czasie na pewno wzrośnie. Wpływ na to ma przede wszystkim doskonała koniunktura oraz atrakcyjność nowych projektów apartamentowych. Tak jak w przypadku Mielna, tak i na lokalnym rynku nieruchomości motorem napędowym są apartamenty w Międzyzdrojach. Sprzedaż tego typu nieruchomości również tutaj cieszy się bardzo dużą popularnością, a apartamenty kupują tu zarówno inwestorzy z Polski, jak i z Niemiec. Do najciekawszych inwestycji w miejscowości można zaliczyć takie apartamentowce jak: Playa Baltis, Golden Tulip, Wechta, Auamarina, a w realizacji i planach są już kolejne.  Niepodzielnie na lokalnym rynku nieruchomości dominują apartamenty na sprzedaż. Międzyzdroje w swojej ofercie posiadają apartamenty z widokiem na morze oraz takie, które położone są w bliskiej odległości od Morza Bałtyckiego i plaży. Osoby, które planują kupić apartament i przeznaczyć go na wynajem wakacyjny, będą zadowolone, gdyż lokalne apartamenty w skali całego roku bardzo dobrze się wynajmują i przynoszą zadawalające zyski. Model biznesowy „Kup – Wypoczywaj – Zarabiaj” doskonale się tu sprawdza.

 

Charakterystyka lokalnego rynku apartamentów.

 

Rynek apartamentowy w Międzyzdrojach można podzielić na 2 części – wschodnią i zachodnią. Część wschodnia – najbardziej prestiżowa część miasta z licznymi inwestycjami apartamentowymi, z których po przejściu przez promenadę jesteśmy na plaży.  Przy odrobinie szczęścia można tu kupić również apartament z bezpośrednim widokiem na morze. W części tej znajdują się takie atrakcje jak: Promenada Gwiazd oraz molo. Część zachodnia – spokojniejsza część miasta, która może zainteresować osoby ceniące cichą okolicę oraz bliskość natury. Charakteryzuje się kilkoma ciekawymi apartamentowcami, z których po przejściu kilkudziesięciu metrów, jesteśmy na piaszczystej plaży. Inwestorzy chcący kupić apartament w Międzyzdrojach muszą liczyć się z wydatkiem od 10 tys zł do nawet 20 tys zł za m2. W zamian dostają ładny apartament z potencjałem w ciekawej inwestycji i atrakcyjnej lokalizacji. 

 

Apartamenty w Międzyzdrojach lepsze niż lokata w banku.

 

Osoby zainteresowane ulokowaniem własnego kapitału nad morzem powinny bez wątpienia rozważyć Międzyzdroje. Apartamenty na sprzedaż to zdecydowanie ciekawa alternatywa dla zwykłych lokat bankowych, które w ostatnim czasie oferują oprocentowanie na poziomie 1-2%. Inwestując w apartamenty z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy możemy spodziewać się zwrotów z inwestycji na poziomie od 5 do 7 % w skali roku. Dodatkowo z takiego apartamentu można samemu korzystać i spędzać w nim czas wolny.  Ze względu na ciągły wzrost wartości tego typu nieruchomości, za kilka lat można będzie taki apartament sprzedać z zyskiem. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych obecnie sposobów na inwestowanie własnych oszczędności. Jeśli Międzyzdroje stwarzają takie możliwość to trzeba to wykorzystać jak najlepiej!

 

 

 

Planujesz zakup apartamentu w Międzyzdrojach? Zapoznaj się z naszą ofertą tutaj!

 

 

 

Świnoujście - apartamentowy raj na wyspie.

 

Świnoujście jest trzecim, co do popularności miastem nadmorskim w województwie Zachodniopomorskim. Położone jest nad cieśniną Świną, która w północnej jego części połączona jest z Morzem Bałtyckim, a południowej z Zalewem Szczecińskim. Jako jedyne miasto w Polsce leży na 3 dużych wyspach i 41 mniejszych wyspach i wysepkach.  Świnoujście jest najbardziej wysuniętym na   zachód miastem nadbałtyckim w naszym kraju. Znane jest przede wszystkim z przepięknej Promenady, Portu Morskiego, promów pasażerskich, słynnej już w skali całego kraju przeprawy promowej, wyższych temperatur wody w Morzu Bałtyckim – w porównaniu do innych miejscowości nadmorskich oraz piaszczystej i szerokiej plaży. Miejscowość odwiedzana jest przez dużą liczbę turystów zarówno tych polskich jak i zagranicznych – głównie z Niemiec oraz Skandynawii. Świnoujście, tak jak i Kołobrzeg jest miastem całorocznym, a więc przez cały rok zauważalny jest napływ turystów poszukujących ciszy oraz spokoju. Baza noclegowa w Świnoujściu jest bardzo urozmaicona – pensjonaty, hotele, hoteliki, apartamenty, kwatery prywatne w okresie sezonowym mogą pochwalić się prawie 100% obłożeniem. Popularność miejscowości z roku na rok rośnie, tak jak i przybywa kolejnych inwestycji na rynku lokalnym.

 

 

Apartamenty w Świnoujściu | luksus i prestiż nad morzem.

 

Ogromny wpływ na rozwój rynku nieruchomości w Świnoujściu miała firma Kristensen Group, która z sukcesem zrealizowała budowę oraz uruchomiła kompleks Baltic Park. Dzięki temu projektowi Świnoujście zyskało piękną Promenadę z licznymi lokalami gastronomicznymi oraz interesującą inwestycję apartamentową z wieloma apartamentami z widokiem na morze. Swoje pierwsze biuro lokalne otworzyła tu obecnie największa firma specjalizująca się w wynajmie krótkoterminowym – Sun & Snow.   Bez wątpienia w ciągu tych kilku lat popularność w sektorze nieruchomości nadmorskich zyskały apartamenty w Świnoujściu. Sprzedaż i kupno tego typu dóbr również tutaj wymaga dobrej znajomości lokalnego rynku. Funkcjonujących inwestycji apartamentowych w mieście jest bardzo wiele, a do najważniejszych można zaliczyć: wspomniany wcześniej Baltic Park, Baltic Park Molo z hotelem Radisson Blue Resort, Trzy Korony, Casa Marina, Aquamarina oraz wiele innych. Niebawem Świnoujście może stać się apartamentowym rajem z wieloma inwestycjami na poziomie europejskim. Już teraz okolica Promenady wygląda ekskluzywnie, gustownie oraz okazale, a będzie tylko lepiej, gdyż w planach i realizacji są już kolejne projekty apartamentowe oraz hotelowe. Ceny apartamentów w Świnoujściu kształtują się na poziomie od 10 000 zł do nawet 40 000 zł za m2 i są uzależnione od lokalizacji apartamentu, inwestycji, w której się znajduje, bliskości do morza oraz standardu wykończenia i wyposażenia. Szukając tego wymarzonego warto sprawdzić firmy, które posiadają w swojej ofercie apartamenty na sprzedaż. Świnoujście na pewno nie zawiedzie potencjalnego inwestora, który chciałby tu zainwestować własne oszczędności.

 

Świnoujście – wyjątkowe miejsce na mapie Polski.

 

Bez wątpienia unikalnym miejscem na mapie Polski, które koniecznie trzeba zobaczyć oraz rozważyć możliwość ulokowania własnego kapitału jest Świnoujście. Apartamenty na sprzedaż są i zawsze będą towarem luksusowym na lokalnym rynku. Już niebawem może się okazać, że sama bliskość morza oraz atrakcyjna lokalizacja to zdecydowanie za mało. Coraz większa liczba inwestorów i firm deweloperskich widzi ogromny potencjał zarówno w Świnoujściu, jak i samych apartamentach. Dlatego będą powstawały coraz to nowocześniejsze projekty z oryginalną architekturą oraz pełną infrastrukturą towarzyszącą, z których będzie można podziwiać Morze Bałtyckie w całej okazałości. Każdy kto od wielu lat przyjeżdża do Świnoujścia i spędza tu urlop mógł zaobserwować niesamowitą metamorfozę tej miejscowości, a w szczególności jej uzdrowiskowej części. Powstało coś czym spokojnie można chwalić się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jeśli zostanie tylko rozwiązana sprawa przepraw promowych, a mianowicie zastąpienie ich innym, dużo lepszym i sprawniejszym rozwiązaniem to niebawem "wiele dróg w Polsce może prowadzić" właśnie do Świnoujścia

 

 

Zainteresowany zakupem apartamentu w Świnoujściu? Sprawdź naszą ofertę tutaj!

  

 

Luksusowe apartamenty nad morzem sprzedaż

 

 

Zachodniopomorskie - aktrakcyjny region inwestycyjny

Polskie morze z roku na rok zyskuje na popularności. To zasługa rozwijających się miejscowości nadmorskich, które inwestują w infrastrukturę turystyczną oraz w których powstają nowe, luksusowe apartamentowce i hotele. Największymi turystycznymi atrakcjami województwa zachodniopomorskiego są takie miasta jak: Kołobrzeg, Mielno, Międzyzdroje, Świnoujście, Grzybowo, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Rogowo, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Rewal, Pobierowo, Pogorzelica. Nadmorska część województwa Zachodniopomorskiego od Świnoujścia do Mielna jest uważana za region o ponad przeciętnej atrakcyjności inwestycyjnej.  

Najważniejsze walory regionu

Do najważniejszych walorów regionu należy nadmorskie położenie, bliskość do Danii i Szwecji i granica z Niemcami.  Ciekawa rzeźba terenu, bogata flora i fauna, plaże, morze, tereny rolnicze, mnóstwo naturalnych i kulturowych atrakcji turystycznych przyciągają turystów i inwestorów. Dla rynku nieruchomości takie położenie to walor sam w sobie.Apartamenty nad morzem z pięknymi widokami i luksusowym wnętrzem to doskonała inwestycja, która przynosi zadawalające zyski.   Już samo położenie regionu przyciąga inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co ma wpływ na ceny tamtejszych nieruchomości. Ceny apartamentów na sprzedaż nad morzem sprawiają, że warto zastanowić się nad sprzedażą lub zakupem nieruchomości. Międzynarodowi turyści, inwestorzy, biznesmeni, osoby znane publicznie to doskonali goście. Wybrzeże od Świnoujścia do Mielna co roku odwiedzają tysiące turystów i kuracjuszy. Specyficzny mikroklimat w powiązaniu ze zdrowotnymi właściwościami wody morskiej oraz obecnością źródeł wód wgłębnych i złóż surowców leczniczych, sprzyja rozwojowi funkcji sanatoryjnej i uzdrowiskowej, co też jest argumentem za inwestowaniem w nieruchomości w części nadmorskiej województwa Zachodniopomorskiego. Bardzo dobra infrastruktura turystyczna i wypoczynkowa oparta na bliskości morza i ponadprzeciętnych warunkach do rozwoju sportów wodnych również zwiększa zapotrzebowanie na nieruchomości, w tym apartamenty do wynajęcia. 

Dlaczego warto inwestować w pasie nadmorskim od Mielna do Świnoujścia?

Nad morzem pojawiają się różni turyści, także osoby o zwiększonych wymaganiach, co do warunków zakwaterowania, którzy szukają luksusowych apartamentów. Dlatego inwestowanie w apartamenty to doskonała lokata kapitału dla inwestorów, którzy perspektywicznie myślą o ciągłych, bezpiecznych zyskach. Miejscowości takie jak: Kołobrzeg, Mielno, Międzyzdroje, Świnoujście, Grzybowo, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Rogowo, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Rewal, Pobierowo i Pogorzelica znane są ze swoich atrakcji i urokliwych widoków oraz oryginalnego klimatu. Możliwość uprawiania wszelkich form aktywności związanej z latem, sprawia, że warto zainteresować się nadmorskim rynkiem nieruchomości. Inwestycje nad morzem to nie tylko letni wypoczynek, ale także ekologiczne rolnictwo, rybołówstwo, turystyka zdrowotna, czyli działy gospodarki, na które jest zapotrzebowanie przez cały rok, Za rozwojem inwestycji w tym regionie przemawia także bardzo dobra infrastruktura drogowa: transport morski, rzeczny, kolejowy, lotniczy, autobusowy. Dużą zaletą regionu jest niespotykany w innych częściach kraju przemysł okrętowy i możliwość produkcji energii odnawialnej oraz cztery specjalne strefy ekonomiczne na terenie całego województwa.  Swoje zakłady produkcyjne uruchamiają inwestorzy z Danii, Japonii, Niemiec, Indii, Japonii, Skandynawii. Sprzedaż  nad morzem w województwie Zachodniopomorskim, zwłaszcza na rynku apartamentów rośnie z roku na rok. Wynika to z inwestycyjnych walorów województwa zachodniopomorskiego. Pomimo, że gęstość zaludnienia wśród stałych mieszkańców jest odrobinę niższa niż na południu kraju, to lukę zapełniają turyści, kuracjusze i pracownicy tymczasowi. 

Lokata w banku, czy jednak apartament nad morzem?

W dobie dzisiejszych rekordowo niskich oprocentowań lokat bankowych, inwestycja w apartamenty nad morzem w województwie Zachodniopomorskim to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych alternatyw inwestowania własnych oszczędności. Charakteryzuje się bardzo niskim ryzykiem i wysokim zwrotem. Zakupiony apartament można oddać w zarządzanie jednej z lokalnych firm zajmujących się pośrednictwem w wynajmie oraz dodatkowo samemu z niego korzystać - co daje niemal idealne rozwiązanie - odpoczywam i zarabiam. Stopa zwrotu oscyluje na poziomie 5-8% w skali roku. Kwota, jaką można uzyskać z wynajmu, zależy od wielu czynników, m.in. miejscowości, lokalizacji apartamentu, jego standardu wykończenia, kosztów utrzymania oraz wielu innych. Nadmorska część województwa Zachodniopomorskiego posiada bardzo ciekawą ofertę jest miejscowością, w której na dzień dzisiejszy, tego typu nieruchomości jest zdecydowanie najwięcej. Szeroką bazę apartamentową, posiadają również Świnoujście, Międzyzdroje i Mielno. Apartamenty na sprzedaż stanowią dużą część wszystkich oferowanych tam nieruchomości. Oczywiście nie wolno zapominać, o mniejszych miejscowościach nadmorskich, takich jak: Grzybowo, Ustronie Morskie, Dziwnów, Dziwnówek, Rogowo, Rewal, Pogorzelica, Pobierowo - w których, w ostatnim czasie deweloperzy również chętnie budują nowe inwestycje apartamentowe.Zdaniem analityków rynku nieruchomości apartamenty na sprzedaż nad morzem to rynek z wielkimi perspektywami przez kilka najbliższych lat. Dobre położenie geograficzne, walory przyrodnicze, zabytki z różnych okresów historii, bardzo dobra komunikacja, zachęty dla inwestorów, 4 strefy ekonomiczne w województwie to czynniki, które dają korzystny bilans w obrocie nieruchomościami we wszystkich kategoriach standardu: od niewielkich mieszkań do luksusowych apartamentów. W przypadku województwa zachodniopomorskiego sprawdza się prawidłowość, że nie tylko w regionach silnie uprzemysłowionych warto inwestować. Regiony o walorach przyrodniczych i turystycznych są również znakomitym miejscem do rozwoju biznesu i to we wszystkich dziedzinach. 

Zainteresowany zakupem apartamentu nad morzem w województwie Zachodniopomorskim? Sprawdź naszą ofertę!

 

Media o inwestowaniu w apartamenty

Jeśli potrzebujesz pomocy w którymś z aspektów związanych z zakupem lub sprzedażą apartamentu, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Dane kontaktowe możesz znaleźć w zakładce "KONTAKT". 
Designed by Possible