Publikacja 2018-11-20

 

Zachodniopomorskie, atrakcyjny region inwestycyjny.

 

Polskie morze z roku na rok zyskuje na popularności. To zasługa rozwijających się miejscowości nadmorskich, które inwestują w infrastrukturę turystyczną oraz w których powstają nowe, luksusowe apartamentowce i hotele. Nadmorska część województwa Zachodniopomorskiego od Świnoujścia do Mielna jest uważana za region o ponad przeciętnej atrakcyjności inwestycyjnej. Czy warto jednak myśleć o lokowaniu tu własnego kapitału?

 

apartamenty_nad_morzem_zachodniopomorskie_penthaus.jpg

 

Najważniejsze walory zachodniego wybrzeża Polski

Do najważniejszych walorów regionu należy nadmorskie położenie, bliskość do Danii i Szwecji oraz granica z Niemcami.  Ciekawa rzeźba terenu, bogata flora i fauna, plaże, morze, tereny rolnicze, mnóstwo naturalnych i kulturowych atrakcji turystycznych przyciągają osoby zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wybrzeże od Świnoujścia do Mielna co roku odwiedzają tysiące turystów i kuracjuszy. Specyficzny mikroklimat w powiązaniu ze zdrowotnymi właściwościami wody morskiej oraz obecnością źródeł wód wgłębnych i złóż surowców leczniczych, sprzyja rozwojowi funkcji sanatoryjnej i uzdrowiskowej. Miejscowości takie jak: Kołobrzeg, Mielno, Międzyzdroje, Świnoujście, Grzybowo, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Rogowo, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Rewal, Pobierowo i Pogorzelica znane są ze swoich atrakcji i urokliwych widoków oraz oryginalnego klimatu. Dużą zaletą regionu jest niespotykany w innych częściach kraju przemysł okrętowy i możliwość produkcji energii odnawialnej oraz cztery specjalne strefy ekonomiczne na terenie całego województwa.  Swoje zakłady produkcyjne uruchamiają inwestorzy z Danii, Japonii, Niemiec, Indii, Japonii oraz Skandynawii.

 

Inwestuj w apartamenty w Zachodniopomorskiem

Apartamenty nad morzem z pięknymi widokami i luksusowymi wnętrzami to doskonała inwestycja, która przynosi zadawalające zyski.   Już samo położenie regionu przyciąga inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co ma wpływ na dynamiczny rozwój lokalnego rynku nieruchomości. Inwestycja w apartamenty w województwie Zachodniopomorskim to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych alternatyw inwestowania własnych oszczędności. Charakteryzuje się bardzo niskim ryzykiem i wysokim zwrotem. Zakupiony apartament można oddać w zarządzanie jednej z lokalnych firm zajmujących się pośrednictwem w wynajmie oraz dodatkowo samemu z niego korzystać - co daje niemal idealne rozwiązanie - odpoczywam i zarabiam. Kwota, jaką można uzyskać z wynajmu, zależy od wielu czynników, m.in. miejscowości, lokalizacji apartamentu, jego standardu wykończenia, kosztów utrzymania oraz wielu innych. 

 

 

Apartamenty motorem napędowym miejscowości nadmorskich

Nadmorska część województwa Zachodniopomorskiego posiada bardzo ciekawą ofertę apartamentów na wynajem i sprzedaż. Kołobrzeg jest miejscowością, w której obecnie tego typu nieruchomości jest zdecydowanie najwięcej. Szeroką bazę apartamentową, posiadają również Świnoujście, Międzyzdroje i Mielno. Apartamenty na sprzedaż stanowią dużą część wszystkich oferowanych tam nieruchomości. Oczywiście nie wolno zapominać, o mniejszych miejscowościach nadmorskich, takich jak: Grzybowo, Ustronie Morskie, Dziwnów, Dziwnówek, Rogowo, Rewal, Pogorzelica, Pobierowo - w których, w ostatnim czasie deweloperzy również chętnie budują nowe inwestycje apartamentowe. Według analityków rynku nieruchomości, apartamenty na sprzedaż nad morzem to rynek z wielkimi perspektywami na kilka najbliższych lat. Dobre położenie geograficzne, walory przyrodnicze, zabytki z różnych okresów historii, bardzo dobra komunikacja, 4 strefy ekonomiczne w województwie to czynniki, które dają korzystny bilans w obrocie nieruchomościami we wszystkich kategoriach standardu: od niewielkich mieszkań do luksusowych apartamentów. W przypadku województwa Zachodniopomorskiego sprawdza się prawidłowość, że nie tylko w regionach silnie uprzemysłowionych warto inwestować. Regiony o walorach przyrodniczych i turystycznych są również znakomitym miejscem do rozwoju biznesu i to we wszystkich dziedzinach. 

 

Chciałbyś zainwestować w województwie Zachodniopomorskim? Sprawdź naszą ofertę apartamentów na sprzedaż tutaj

 

 

POLECANE ARTYKUŁY:

"W co inwestować, żeby zarabiać? W co zainwestować, żeby nie stracić?" Więcej

"Home Staging. Skuteczny akcelerator sprzedaży i wynajmu." Więcej

"Apartamenty wakacyjne w Kołobrzegu dla każdego." Więcej 


 

Designed by Possible